"32 yıllık saha tecrübemiz ile yanınızdayız."

Faruk Tatar Hakkında

Türkiye’de eğitim sektörünün çok yakından tanıdığı Faruk TATAR, eğitimci bir anne-babanın çocuğu olarak doğdu ve yetiştirildi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan TATAR, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği öğretmen yeterlilik sınavında Türkiye 23.sü olan Faruk TATAR, ilk görev yeri olan Gaziantep Anadolu Lisesine atandıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Fizik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Sonrasında tercihini özel sektörden yana kullanan Faruk TATAR, Türkiye’nin önde gelen dershanelerinde ve özel okullarında Fizik Öğretmenliği ve Fizik Bölüm Başkanlığı yapmış olup aynı zamanda henüz 21 yaşındayken Fizik alanında üç adet soru bankası ve bir adet konu anlatımlı kitap olmak üzere toplam dört kitap yayımladıktan sonra “eğitim yönetimi” alanında da kitaplara imza attı. Eğitimde marketing olmaz; eğitimde markalaşma olmaz, diyen algıya karşılık 2012 yılında “Eğitim Sektöründe Marketing” adlı kitabını yayımladı ve sektörde “markalaşma” kavramını başarılı bir şekilde hayata geçirdi.

2000’li yıllardan itibaren kariyerine eğitim yönetimi, denetimi, tasarımı alanlarında devam eden Faruk TATAR; Uğur Dershaneleri, Bahçeşehir Kolejleri ve Biltest Okullarında yönetim danışmanlığı ve genel koordinatörlük görevlerini üstlendi, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinde MBA eğitimi aldı. Bunun yanı sıra Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (TÖDER) Genel Sekreterliği ile İsviçre Lozan’da kurulan Dünya Eğitim Girişimcileri Birliği (WEES) Türkiye Direktörlüğünü de yaptı.

2013 yılında BİLFEN Eğitim Kurumları A. Ş. Ailesine katılan TATAR, üç yıl boyunca Bilnet Okulları ve kendi yarattığı okul markası olan EGEBİL Okulları CEO’su olarak görev yaptı. 2019’da kendi okul tasarımının marka hakkını devralan Faruk TATAR, “EGEBİL EĞİTİM KURUMLARI”nın CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Kariyer yolculuğu boyunca yöneticilik ve liderliğini yapmış olduğu tüm kurumları zirveye taşıyan Faruk TATAR, hâlihazırda kendi okul markası olan “EGEBİL EĞİTİM KURUMLARI” çatısı altında, günümüz öğrenci ve velilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış olan “yeni okulculuk” anlayışıyla, kaliteli eğitim hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına götürmeyi hedeflemektedir.